Granit Petkowicz logo

Kamieniarstwo artystyczne realizacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wybranymi realizacjami

Rzeźba może być znakomitym uzupełnieniem wyglądu nagrobka, przyciągać uwagę osób spacerujących cmentarną aleją. Pomnik ozdobiony rzeźbą nagrobną prezentującą wysoki poziom artystyczny z pewnością może być uznany za godne upamiętnienie pamięci zmarłej osoby. 

Wykonanie takiej właśnie rzeźby zagwarantować może nasza firma, działająca od wielu lat w branży kamieniarskiej.  

Kamieniarstwo artystyczne projektowanie i produkcja

Współpracujemy z utalentowanym artystą zajmującym się rzeźbieniem, jest to osoba, której prace są wysoko oceniane przez krytyków sztuki. Materiały, z których może powstać zamówiona przez Ciebie rzeźba to np. granit lub marmur. Jej kształt oraz rozmiar zależą od Ciebie, pracujący dla nas rzeźbiarz ze swojej strony udzieli Ci fachowych wskazówek bazujących na jego wieloletnim doświadczeniu. Decydując się na złożenie zamówienia musisz pamiętać o tym, że wykonanie rzeźby charakteryzującej się wysokim poziomem artystycznym wymaga czasu. Nie mamy tu do czynienia z produkcją taśmową ale prawdziwym dziełem sztuki, które powstawać będzie w zaciszu pracowni współpracującego z nami artysty. Zrobi on wszystko aby urzeczywistnić Twoją wizję i stworzyć rzeźbę, z której wyglądu będziesz zadowolony. Na dodatek pamiętać trzeba, że kamień ( zwłaszcza ten twardszy, jak granit ) nie jest materiałem, który obrabia się łatwo. Ta jego cecha jest kolejną przyczyną tego, że na gotowe dzieło trzeba będzie trochę poczekać. W naszej ofercie oprócz rzeź nagrobnych znajdują się również charakteryzujące się najwyższą jakością wykonania pomniki cmentarne. Tworzymy także trójwymiarowe projekty nagrobków, jeśli takie jest życzenie naszego Klienta. Jeżeli po przeczytaniu powyższego tekstu zainteresowałeś się naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie i wyjaśnimy wszelkie pojawiające się wątpliwości drogą mailową lub telefoniczną. Zapewniamy również kontakt ze współpracującym z nami artystą- rzeźbiarzem. 

Wykonywanie rzeźb nagrobnych, pracownia rzeźbiarska – kamieniarstwo artystyczne

Cmentarz to miejsce sprzyjające zadumie. Wiele osób idąc cmentarną aleją wyłącza się na chwilę z codzienności, często towarzyszą wtedy człowiekowi głębsze przemyślenia dotyczące przemijania. Wśród grobów, obok których przechodzimy, naszą uwagę przyciągają zwłaszcza te, które ozdobione są rzeźbą. Czasem można w ten sposób trafić na prawdziwe dzieło sztuki. Nasza firma zajmuje się wykonywaniem rzeźb nagrobnych. Pomaga nam w tym artysta, z którym współpracujemy od lat. Wiele jego projektów było bardzo dobrze ocenionych zarówno przez profesjonalnych krytyków zajmujących się sztuką, jak i przez miłośników rzeźby a także przez innych artystów. Składając zamówienie możesz być więc pewien, że nie będzie to słaby pod względem artystycznym projekt wykonany w pośpiechu przez amatora. Gwarantujemy, że rzeźba będzie charakteryzowała się wysokim poziomem wykonania, pomoże w godnym upamiętnieniu zmarłej osoby. Ty wybierzesz rodzaj kamienia, z którego powstanie dzieło. Może to być np. granit. W przypadku takiego wyboru musisz mieć jednak świadomość, że oczekiwanie na ukończenie prac nad rzeźbą może potrwać dosyć długo. Powodem jest to, że granit nie należy do kamieni, które są łatwe w obrabianiu. Jest to bardzo twarda skała. Jeżeli chodzi o wygląd dzieła, możesz całkowicie zdać się na zaprzyjaźnionego z nami artystę lub też zaproponować mu wzięcie pod uwagę Twojego pomysłu. Być może masz w rodzinie osobę utalentowaną plastycznie, która narysowała dla Ciebie projekt. Współpracujący z nami artysta na pewno weźmie to pod uwagę. Ze względu na to, że posiada on swój własny, oryginalny styl, końcowy efekt będzie z pewnością nieco inny, niż zaproponowany przez Ciebie pomysł. Zainteresowała Cię treść tego artykułu? Rozważasz zamówienie wykonania rzeźby nagrobnej, aby upamiętnić w ten sposób bliską Ci zmarłą osobę? Zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość mailową.   

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.